Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Судді та колектив апарату Комсомольського міського суду Полтавської області стурбовані відсутністю охорони приміщення суду, що негативно впливає на організацію роботи суду, безпечні умови роботи, безпеку життя та здоров’я суддів та працівників апарату суду, а також учасників судового процесу. Варто зазначити, що відсутність охорони приміщення суду негативно впливає і на дотримання епідеміологічних заходів, пов’язаних з введеним карантином з попередження розповсюдження захворюваності на гостру респіраторну інфекцію, спричинену коронавірусом COVID-19.
Слід зазначити, що значна кількість справ, що перебувають в провадженні суду мають суспільний інтерес і тому до приміщення суду, крім учасників судового процесу прибувають і сторонні особи, особливо у кримінальних провадженнях, де особи тримаються під вартою. За відсутності судової охорони відвідувачі суду не перевіряються на наявність заборонених предметів, засобів індивідуального захисту (респіраторів та захисних масок) та наявності ознак респіраторних захворювань.
Для вирішення даної проблеми рішенням зборів суддів Комсомольського міського суду Полтавської області від 06.11.2020 року керівнику апарату суду Людмилі Бородай доручено вжити дієвих заходів щодо забезпечення прийняття під охорону приміщення суду з повідомленням відповідних органів. В подальшому відповідні листи були направлені керівником апарату суду до керівництва Вищої ради правосуддя, Державної судової адміністрації України, Служби судової охорони, територіальних управлінь ДСА та ССО в Полтавській області з проханням вжити невідкладних заходів щодо прийняття приміщення Комсомольського міського суду Полтавської області під охорону підрозділом Служби судової охорони.
Ще в грудні 2019 року комісія у складі представників територіальних управлінь ССО та ТУ ДСА України в Полтавській області і Комсомольського міського суду Полтавської області провели обстеження території, перевірку конструктивної захищеності будівлі, приміщень та оснащення захисними засобами й інженерними спорудами суду та за результатами обстеження комісія дійшла висновку про прийняття під охорону приміщення Комсомольського міського суду Полтавської області в м. Горішні Плавні по вул. Гірників, 17 шляхом виставлення поста охорони у складі 2 працівників територіального управління ССО України у Полтавській області у денному режимі несення служби.
Однак, станом на 01.02.2021 року в приміщені Комсомольського міського суду Полтавської області підтримання громадського порядку, припинення проявів неповаги до суду, а також охорону приміщення суду, виконання функцій щодо державного забезпечення особистої безпеки суддів та членів їхніх сімей, працівників суду, забезпечення безпеки учасників судового процесу не здійснюється підрозділом Служби судової охорони, що негативно впливає на організацію роботи суду, безпечні умови роботи, безпеку життя та здоров’я суддів та працівників апарату суду, а також учасників судового процесу.
Варто зазначити, що відсутність охорони приміщення суду негативно впливає також і на дотримання епідеміологічних заходів, пов’язаних з введеним карантином з попередження розповсюдження захворюваності на гостру респіраторну інфекцію, спричинену коронавірусом COVID-19, оскільки доступ до приміщення Комсомольського міського суду Полтавської області є вільним.
З метою правильного уявлення про навантаження та категорію справ, що перебувають в провадженні суду, слід зазначити наступне.
Комсомольський міський суд Полтавської області є місцевим загальним судом, юрисдикція якого поширюється на м. Горішні Плавні Полтавської області та Дмитрівську сільську територіальну громаду (Горішньоплавнівська міська рада Полтавської області). Населений пункт має статус міста обласного підпорядкування. Станом на 01.01.2020 рік наявне міське та сільське населення складає 50816 осіб.
Протягом 2020 року в провадженні місцевого суду перебувало понад 3089 судових справ, а саме:
- кримінальне провадження – 765 справ;
- адміністративне провадження – 71 справа;
- цивільне судочинство – 1427 справи;
- справи про адміністративне провадження – 826.
Із зазначених вище судових справ, значний відсоток з яких мають суспільний інтерес, і тому до приміщення суду, крім учасників судового процесу прибувають і сторонні особи, особливо у кримінальних провадженнях, де особи тримаються під вартою.
Вільний доступ відвідувачів до приміщення суду ніким не перевіряється щодо внесення до нього заборонених предметів, не перевіряються особи з ознаками респіраторних захворювань та підвищеною температурою, без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіратора або захисної маски.
Викладені вище факти наражають суддів, працівників апарату суду та відвідувачів суду на небезпеку їх життя та здоров’я.
На підставі викладеного вище керівник апарату Комсомольського міського суду просила укласти з Управлінням поліції охорони в Полтавській області договір про охорону приміщення Комсомольського міського суду Полтавської області шляхом централізованого спостереження, реагування та обслуговування систем охоронно-пожежної та тривожної сигналізації встановленої на об'єктах.