flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Керівник апарату Комсомольського міського суду Полтавської області звернулася з листом-зверненням щодо критичної ситуації з оплатою праці працівників апарату суду

16 лютого 2021, 10:23

 

Керівник апарату Комсомольського міського суду Полтавської області звернулася до ДСА України, ТУ ДСА в Полтавській області, Ради суддів України, Вищої ради правосуддя та Комітету Верховної Ради України з питань правової політики з листом-зверненням щодо критичної ситуації з оплатою праці працівників апарату суду.

У зверненні зазначила, що ситуація, яка склалась з оплатою праці працівників суду в 2020 році є критичною, а видатки Державного бюджету України на утримання судової влади на 2021 рік є недостатніми на обов’язкові виплати по заробітній платі працівникам апарату суду та на матеріально-технічне забезпечення суду (папір, марки і т.д.).

Відповідно до діючого законодавства здебільшого працівники апарату суду є державними службовцями, а отже, не мають права брати участь у страйках. Відтак, єдиним законним методом відновити порушені права та забезпечення належних умов праці є направлення листів-звернень.

Протягом 2020 року працівники апарату Комсомольського міського суду Полтавської області неодноразово зверталися з листами-зверненнями до зазначених вище установ щодо врегулювання питання їх оплати праці.

Працівники апарату суду щомісячно живуть надіями на «листи щастя» у вигляді листів територіального управління Державної судової адміністрації України в Полтавській області щодо встановлення премій та надбавок. А чи наступного місяця пощастить отримати хоч щось? Але ж, якщо не буде цих доплат, як можна прожити на оклад?!!

Підтвердженням того, що рівень оплати праці працівників апарату суду в порівнянні з 2018 та 2020 роками знизився майже на 50 відсотків, свідчать розрахункові листи.

Нинішній розмір заробітної плати працівників апарату суду не забезпечує належний рівень їхнього життя, суперечить вимогам часу і не відповідає тому рівню обов'язків і відповідальності, які покладені на працівників апаратів судів при виконанні ними функцій держави.

Станом на початок 2021 року ситуація щодо покращення умов оплати праці не змінилася. Працівники апарату суду зневірилися у гідному та престижному підходу проходження державної служби, а також позитивної реакції на вирішення проблеми з боку органів державної влади.

Крім того, працівники апарату суду забезпечують здійснення правосуддя в умовах введеного карантину, внаслідок виконання своїх обов’язків мають безпосередній контакт з населенням, при цьому ризикують своїм здоров'ям та життям.

Так, протягом 2020 року стан захворюваності на COVID – 19 в Комсомольському міському суді Полтавської області становить 5 осіб.

З боку Кабінету Міністрів України прослідковується повне ігнорування звернень Вищої ради правосуддя, яка ініціювала питання про внесення змін до постанови КМУ від 29 квітня 2020 року №375 в частині доповнення переліку осіб, яким встановлено доплату до заробітної плати на період дії карантину та протягом 30 днів з дня його відміни, категорією працівників апаратів судів.

Також зазначила, що у зв’язку з неналежним рівнем умов оплати праці, в 2020 році звільнилося 8 працівників апарату Комсомольського міського суду Полтавської області. Неукомплектованість апарату працівниками є негативним явищем для належної організації суду та створює додаткове надмірне навантаження на інших працівників, які фактично працюють.

У зв’язку з цим, періодично оголошуються добори на вакантні посади державної служби на період дії карантину, однак будучи обізнаними про розмір заробітної плати, кандидати на посади відмовлялися брати участь у доборі.

Прикро зазначити, що у лютому 2021 році видані накази про звільнення з посад ще трьох працівників апарату суду. Такий стан оплати праці не виключає можливості звільнення з посад й інших працівників апарату суду.

Масове звільнення працівників апарату суду призводить до порушення основних завдань суду, оскільки судді самостійно без працівників апарату суду не можуть здійснювати правосуддя (фіксування судового процесу, виклик учасників процесу, звернення судових рішень до виконання тощо).

Враховуючи викладене вище, керівник апарату Комсомольського міського суду Полтавської області звернулась з проханням в межах повноважень, врегулювати питання оплати праці працівників апаратів судів, що забезпечуватиме належний рівень життя працівника апарату суду, сприяючи його результативній, ефективній, доброчесній та ініціативній роботі.