flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

НОВИНИ - Судові повістки, повідомлення та виклики надходитимуть і на електронні месенджери учасників процесу.

02 лютого 2023, 11:08

Наказом Державної судової адміністрації України від 23.01.2023 № 28 затверджений Порядок надсилання судових повісток, повідомлень і викликів учасникам судового процесу в електронній формі.

Надсилання учасникам судового процесу судових повісток, повідомлень і викликів в електронній формі (далі – судові виклики) здійснюється шляхом направлення в месенджері за допомогою програмного додатку або SMS-повідомлення за допомогою автоматизованої системи документообігу суду.

SMS-повідомлення – технологія прийому та надсилання коротких текстових електронних повідомлень, яка входить до стандартів стільникового зв’язку;

месенджер – служба для обміну текстовими повідомленнями між мобільними або стаціонарними засобами користувачів  через мережу Інтернет, яка має відповідний програмний додаток;

номер мобільного телефону учасника судового процесу – зазначений учасником судового процесу в заяві телефонний номер у міжнародному форматі, який дозволяє отримувати електронні повідомлення у формі SMS та (або) месенджеру (за допомогою наявних програмних продуктів);

телекомунікаційний засіб – персональний комп’ютер, ноутбук, мобільний телефон, планшет тощо;

учасник судового процесу – сторони та інші особи, які беруть участь у справі у випадках, передбачених процесуальним законодавством.

З інформацією про наявні програмні засоби, для яких реалізовано технічну можливість направлення судового виклику, учасник може  ознайомитися в приміщенні  суду або на офіційному веб-порталі судової влади України.

 Судовий виклик надсилається учаснику судового процесу за наявності відповідної заяви та технічної можливості.

Форма заяви надається учаснику судового процесу в суді або самостійно завантажується ним з офіційної сторінки суду, розміщеної на офіційному веб-порталі судової влади України. Така заява підписується власноруч або кваліфікованим електронним підписом учасника судового процесу та подається до суду.

Заява не задовольняється за умови встановлення факту наявності в учасника судового процесу зареєстрованої офіційної електронної адреси.

У разі подальшого розгляду судової справи судом апеляційної чи касаційної інстанцій, судовий виклик надсилається цими судами на зазначений у заяві номер мобільного телефону учасника.

У випадку зміни номеру мобільного телефона учасника судового процесу, або  за  наявності  інших  обставин,  які  перешкоджають  (перешкоджатимуть) отриманню ним судових викликів, учасник судового процесу повинен невідкладно подати до суду відповідну інформацію.