Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
6 березня 2025 року Комсомольський міський суд Полтавської області розглянув справу щодо ухилення від військової служби під час мобілізації.
За матеріалами справи, громадянин України, військовозобов’язаний 1969 року народження пройшов ВЛК та був визнаний придатним до військової служби. Чоловіку було видано бойову повістку та попереджено про кримінальну відповідальність за ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, проте, усвідомлюючи значення та протиправний характер своїх дій, у назначені дату, час та місце не з’явився, про причини своєї неявки особисто не повідомив, чим ухилився від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.
Допитаний у судовому засіданні обвинувачений вину у вчиненому кримінальному правопорушенні визнав. Свій вчинок мотивував тим, що є віруючою людиною та за своїми принципами не може брати зброю до рук. Також він повідомив суду, що під час проходження ВЛК він повідомляв працівників ТЦК про бажання проходити альтернативну службу, але з письмовими заявами до ТЦК чи інших органів державної влади обвинувачений, про проходження альтернативної служби не звертався.
Однак, призов обвинуваченого на військову службу по мобілізації не означає автоматично, що він був зобов`язаний брати до рук зброю, адже з огляду на його релігійні переконання та конституційний обов`язок із захисту Вітчизни під час несення служби він міг бути задіяний у ремонті техніки, будівництві укріплень, вивезенні поранених, перевезенні вантажів та виконанні інших функцій, не пов`язаних із використанням зброї.
Дослідивши всі матеріали справи, керуючись ст.ст. 370, 373, 374, 475 КПК України суд дійшов висновку, що призов військовозобов’язаного, який є глибоко віруючим на військову службу під час мобілізації в період воєнного стану в України є законним у розумінні законодавства України.
Судом було обрано покарання чоловіку за статтею 336 ККУ у вигляді 3 років позбавлення волі.
Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги(30 днів). У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
За повідомленням прес служби суду