flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Увага, суд перейменовано з Комсомольський міський суд Полтавської області

Суд визнав винним чоловіка за ухилення від мобілізації під час воєнного стану та призначив покарання у вигляді позбавлення волі.

10 червня 2025, 15:17

Горішньоплавнівський міський суд Полтавської області розглянув кримінальне провадження відносно військовозобов’язаного 1984 року народження, якого обвинувачували в умисному ухиленні від призову на військову службу під час мобілізації, вчиненому у період дії особливого правового режиму — воєнного стану.

Як встановив суд, військовозобов’язаний був визнаний придатним до військової служби. Йому було доведено під особистий підпис вимоги законодавства щодо мобілізації, а також повідомлено про кримінальну відповідальність за ухилення від призову. Згодом обвинувачений відмовився від отримання бойової повістки. У зазначений час до територіального центру він не з’явився, не повідомивши причин неявки.

У судовому засіданні обвинувачений визнав свою вину та пояснив, що не з’явився через необхідність догляду за дружиною, яка має інвалідність ІІ групи та надав медичні документи, які підтверджують стан здоров’я дружини.

Проте, судом було встановлено, що на момент вчинення правопорушення обвинувачений не мав офіційно оформленого права на відстрочку, не звертався до комісії з відповідною заявою, як це передбачено чинним законодавством.

Суд дійшов висновку, що обвинувачений свідомо ухилився від виконання свого конституційного обов’язку, передбаченого ст. 65 Конституції України та вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ст. 336 Кримінального кодексу України.

Враховуючи ситуацію в Україні внаслідок збройної агресії рф, активні бойові дії на нашій території, коли мобілізаційні ресурси потребують постійного оновлення, конституційний обов’язок кожного громадянина захищати Вітчизну - вчинений обвинуваченим умисний нетяжкий злочин несе в собі значну суспільну небезпечність, тому звільнення обвинуваченого від відбування призначеного покарання з випробуванням може створити в очах громадян та суспільства в цілому негативне враження безвладдя та безкарності, що може негативно вплинути на бойовий дух інших військовозобов’язаних та мотивацію до виконання військового обов’язку.

З огляду на тяжкість злочину, воєнний стан у державі, суспільну небезпечність діяння та необхідність забезпечення дисципліни під час мобілізації, суд призначив покарання у вигляді трьох років позбавлення волі.

Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

За повідомленням прес служби суду.