Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Старший судовий розпорядник Комсомольського міського суду Полтавської області Святослав Бакай взяв участь у навчанні організованому Харківським регіональним відділенням Національної школи суддів України.
У перший день підготовки заступник керівника апарату Харківського окружного адміністративного суду Ірина Зарубіна розповіла про законодавче забезпечення діяльності судових розпорядників, окреслила вимоги Інструкції про порядок забезпечення старшими судовими розпорядниками та судовими розпорядниками проведення судового засідання, їх взаємодії з правоохоронними органами.
Голова Вовчанського районного суду Харківської області Максим Глоба обговорив зі слухацькою аудиторією права та обов’язки, що покладаються на судових розпорядників, у тому числі під час проведення закритого судового засідання, вжиття заходів щодо обмеження входу до зали судового засідання сторонніх осіб. Викладач звернув увагу на особливості складу адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 185-3 КУпАП та вимоги до оформлення протоколу про адміністративне правопорушення за неповагу до суду.
В інтерактивній лекції з ділового українського мовлення доцент Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Василь Пивоваров висвітлив складні випадки слововживання, розповів про унормованість державної мови, мовний етикет і правильність укладання юридичних документів.
Окрім теоретичних знань, судові розпорядники набули практичних навичок надання домедичної допомоги. Заняття за цією тематикою були проведені фаховими медичними працівниками – асистентом кафедри загальної хірургії №1 Харківського національного медичного університету Андрієм Тележним та спеціалістом медичного факультету Харківського національного університету
імені В. Н. Каразіна Денисом Блохіним та Володимиром Куліком. Слухачі дізналися про основні ознаки порушень діяльності серцево-судинної системи, причини та ознаки зупинки серця, порядок (алгоритм) проведення серцево-легеневої реанімації залежно від віку постраждалого, причини виникнення та класифікацію порушення прохідності верхніх дихальних шляхів.
Під час виконання практичних вправ із надання першої домедичної допомоги судові розпорядники відпрацювали навички з оцінки безпеки, підходу до постраждалого, його огляду та оцінки стану. За допомогою тренерів учасники підготовки ознайомилися з автоматичним зовнішнім дефібрилятором та порядком його використання при проведенні серцево-легеневої реанімації, опанували поняття гострий інфаркт міокарду та інсульт, їхні ознаки і принципи надання домедичної допомоги при невідкладних станах.
Джерело (http://nsj.gov.ua/ua/news/suchasni-formi-ta-metodi-roboti-sudovogo-rozporyadnika123/)