Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
08.11.2019 року до Комсомольського міського суду Полтавської області завітали учні 6-В класу ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 м. Горішні Плавні з класним керівником Наталією Олександрівною Мізіною.
Кожна екскурсія і зустріч з учнями шкіл нашого міста не схожа одна на одну. Майже ніколи вона не проходить за підготовленим заздалегідь сценарієм. І цей раз був не виключенням. Знову авторами сценарію екскурсії стали діти, оскільки лише переступивши поріг суду учні почали задавати запитання щодо роботи суду, справ, які розглядаються судом, нарадчу кімнату та інше, і всі разом знаходили відповіді.
Тому, заступник керівника апарату суду Оксана Олександрівна Мандригеля дану екскурсію провела учням у формі вікторини. Потім діти мандрували кабінетами суду, з цікавістю побували в архіві суду, дізналися про історію Комсомольського міського суду Полтавської області, які справи розглядає місцевий суд, про цікаві резонансні справи, про те як відбувається судове засідання, що таке відеоконференція, про правила поведінки у суді, про відповідальність неповнолітніх тощо.
Найбільше учнів зацікавив порядок розгляду кримінальних проваджень, діти порівнювали розповідь екскурсовода зі знаннями, які вони мають з фільмів та телебачення. Огляд місць для утримання обвинувачених під час судового розгляду, та процедура конвоювання обвинувачених, традиційно були однією із захоплюючих тем.
Крім того, учні побували суддями та їм був продемонстрований мультфільм «Кінь проти Хом’яка», за сюжетом якого Кінь загубив підкову, а Хом’як знайшов її та не бажав повертати власнику. Даний спір вирішував суддя – Черепаха, однак на найцікавішому моменті, визначенні правоти та кому ж все таки повинна залишитися підкова, перегляд мультфільму було зупинено та школярам запропоновано вирішити спір між тваринами, щоб з’ясувати наскільки вони є справедливими. До речі, більшість дітей були уважними, і як з’ясувалося дуже справедливими, оскільки з роллю судді справилися на «відмінно».
Дівчатка та хлопчики наввипередки доводили правильність своєї думки, приводили беззаперечні аргументи для встановлення істини. Кожна думка і відповідь заслуговували на увагу і були дуже цікавими і навіть, іноді, неочікуваними.
Наостанок, Оксана Олександрівна побажала дітям цікавого навчання, бути такими ж неповторними, мудрості і зваженості у вчинках. Екскурсія закінчилася тривалим фотографуванням.
Пресслужба суду