flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Робоча зустріч голови Комсомольського міського суду Полтавської області Куц Т.О. з інспекторами Горішньоплавнівського міського сектору з питань пробації

13 серпня 2020, 15:53

З прийняттям Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом удосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів», на уповноважені органи з питань пробації покладено обов’язок виконання адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт, які полягають у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, оплачуваних робіт. За виконання таких робіт порушнику нараховується плата, яка перераховується на відповідний рахунок органу державної виконавчої служби для подальшого погашення заборгованості зі сплати аліментів. Призначаються суспільно корисні роботи на строк від ста двадцяти до трьохсот шістдесяти годин і виконуються не більше ніж вісім годин на день, а неповнолітніми – не більше як дві години.

Такі особи перебувають на обліку і в Горішньоплавнівському міському секторі філії Державної установи «Центр пробації» в Полтавській області. Вони викликаються до уповноваженого органу з питань пробації для проведення бесіди, під час якої роз’яснюється порядок та умови виконання стягнення; наслідки ухилення від виконання суспільно корисних робіт та отримують направлення для відбування стягнення на один з об’єктів визначений органами місцевого самоврядування.

 

13 серпня 2020 року провідними інспекторами Горішньоплавнівського міського сектору з питань пробації Олександрою Іваницькою та Дар`єю Тоцькою було ініційовано робочу зустріч з головою Комсомольського міського суду Полтавської області Тетяною Куц.

Під час робочої зустрічі було обговорено проблемні питання відпрацювання особами підданими адміністративному стягненню у виді суспільно корисних робіт. Також були запропоновані та обговоренні шляхи вирішення цих проблем. В свою чергу, голова суду наголосила на тому, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується для виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, з метою дотримання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень. Законодавчо визначено, що у разі ухилення від виконання суспільно корисних робіт, особа підлягає притягненню до адміністративної відповідальності, а у разі злісного ухилення – до кримінальної відповідальності в порядку, встановленому законом.

Крім того, учасники зустрічі обговорили окремі аспекти взаємодії суду та органу пробації у зв’язку із змінами законодавства, що відбулися з 1 липня 2020 року з набранням чинності Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень». Цим Законом внесено зміни до Кримінального кодексу України, Кримінального процесуального кодексу України та Кодексу України про адміністративні правопорушення, які стосуються певних особливостей, пов’язаних з запровадженням інституту кримінальних проступків.

Наприкінці зустрічі учасники подякували один одному за конструктивний діалог та домовилися про проведення таких заходів в подальшому.

 

За повідомлення пресслужби суду