Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Згідно з Указом Президента України від 20.05.2011 року № 591/ 2011 зі змінами та доповненнями, затверджено мережу та кількісний склад суддів України. До мережі судів входить Комсомольський міський суд Полтавської області.
Суд складається з 5 суддів, з числа яких зборами суддів Комсомольського міського суду, шляхом таємного голосування, обраний голова суду. Голова Комсомольського міського суду, представляє суд як орган державної влади у зносинах з іншими органами державної влади, органами місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами та здійснюється контроль за ефективною діяльністю апарату суду.
Структура і штатна чисельність працівників суду, за погодженням з головою суду, затверджена Територіальним управлінням Державної судової адміністрації України в Полтавській області у кількості 29 осіб.
Організаційне забезпечення роботи суду здійснює його апарат, який очолює керівник апарату суду. Керівник апарату несе персональну відповідальність за належне організаційне забезпечення суду, суддів та судового процесу, а також призначає на посади та звільняє з посад працівників апарату суду, застосовує до них заохочення і накладає дисциплінарні стягнення. Керівник апарату суду має заступника.
Кожний суддя має помічника, правовий статус і умови діяльності якого, визначаються Законом України «Про судоустрій і статус суддів» та Положенням про помічника судді суду загальної юрисдикції, затвердженого Радою суддів України. Помічники суддів прикріплюються для кадрового та фінансового обслуговування до апарату суду. Судді самостійно здійснюють добір помічників. Помічник судді призначається на посаду та звільняється з посади керівником апарату суду за поданням судді.
В апараті Комсомольського міського суду утворено структурний підрозділ канцелярія суду, яка щоденно, протягом робочого часу, забезпечує прийняття та реєстрацію документів, що подаються до суду, а також виконує інші завдання, визначені Положенням про канцелярію суду, затвердженого керівником апарату суду.
Також до штату суду входить старший судовий розпорядник, який забезпечує додержання особами, які перебувають у суді, встановлених правил, виконання ними розпоряджень головуючого в судовому засіданні та інші завдання. Старший судовий розпорядник керується у своїй діяльності вимогами процесуального закону, відповідними правилами та інструкціями, розпорядженнями голови суду, судді (головуючого у справі) та керівника апарату суду.
До штату апарату Комсомольського міського суду входять також секретарі судового засідання. Секретар судового засідання – це працівник суду, на якого покладається організаційне забезпечення судового процесу. Обов'язки секретаря судового засідання поділяються на дві частини, це обов'язки, визначені законом, і обов'язки, визначені головуючим по справі. Окремі обов'язки секретаря судового засідання визначені Інструкцією з діловодства у місцевих загальних судах, апеляційних судах областей, апеляційних судах міста Києва та Севастополя, апеляційному суді Автономної Республіки Крим та Вищому Спеціалізованому Суді України з розгляду цивільних і кримінальних справ.
До штату апарату Комсомольського міського суду також входять консультант суду (по роботі із систематизацією законодавства), консультант суду (по роботі з персоналом), головний спеціаліст з інформаційних технологій, архіваріус, оператор комп’ютерного набору та прибиральники службових приміщень.
Функціональні обов’язки працівників апарату Комсомольського міського суду Полтавської області визначаються їх посадовими інструкціями.